zselipiny

site
Radwar's portal

Temat: Do kąd zmierzają Lipiny?
III część Dopiero z czasem sobie uświadomiłem, że to jednak moi nauczyciele i profesorowie mieli rację. To nie ja byłem „mundry”, ale to Oni starali się aby mnie czegoś nauczyć i wpoić mi pewne zasady. Dlatego, gdy się czasami z Nimi spotykam, zawsze się Im kłaniam i z sympatią przypominam sobie lata szkolne. Część z tych profesorów nich umarła. Część z jest już na emeryturze. Część z nich nawet do tej pory uczy. Dlatego myślę, że „demokracja” w pewnym sensie zanegowała rolę i autorytet nauczyciela, co powoduje, że w tej chwili to nie uczeń boi się nauczyciela ale to nauczyciel boi się swoich uczniów. Może nie jestem zwolennikiem kar cielesnych, ale do tej pory pamiętam jak dostałem piórnikiem po „łapach” od mojej wychowawczyni - Pani T...owej (w podstawówce) za brak pracy domowej (i cieszyłem się, że jeszcze nie naskarżyła o tym mojemu ojcu) i to tez mile wspominam. Dlatego podobała mi się postawa <miśka748> oraz <kobry313>, którzy op..... lili w swoich postach w dniu 26.02.06 <uczennicę18> w temacie „ZSE Lipiny” za „brzydkie” nazwanie swoich profesorek. I za to <misiek748> i <kobra313> gdy się kiedyś mi ujawnicie i się spotkamy należy się Wam ode mnie duże piwo. (może być i coś mocniejszego). Pozdrawiam wszystkich moich nauczycieli i profesorów – Sławek G. (nemne) absolwent LE w Lipinach rocznik 1980.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25494,32846228,32846228,Do_kad_zmierzaja_Lipiny_.htmlTemat: Do kąd zmierzają Lipiny?
Widzę nemne, że Pani Marianna była też twoja wychowaczynią w podstawówce. Moją była tylko rok ale za to był to najlepszy rok w podstawówce (VIIIb 91/92) potem juz odeszła na emeryturę. A jesli chodzi o Lipiny to zgadzam się, że kto się chciał uczyć to i mógł sie uczyć. Ja sam po ZSE zdawałem na dzienne. Zabrakło mi bardzo niewiele potem poszedłem na zaoczne i nie do końca jest tak, że jak się zapłaci to sie skończy. Uczyć się tez trzeba i nieraz nie mniej niż na dziennych. Wszystko zależy od podejścia wykładowcy. Co do demografi Odrzywołu sam jestem tego doskonałym przykłem (jestem z Wysokina) Wyjechałem, znalazłem swoją drugą połowę i mój syn raczej nie będzie się uczył w ZSE (no chyba, że bardzo będzie tego chciał) Pozdrawiam serdecznie absolwentów rocznik 95/96 a zwłaszcza VIb. Jesli ktoś jest niech kliknie do mnie na emila. Miło będzie zamienić paręów ze starymi kamratami.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25494,32846228,32846228,Do_kad_zmierzaja_Lipiny_.html


Temat: ZSE Lipiny
cześć pewnie nie wiecie ale jestem uczniem tej szkoły to co piszeće ma w sobie troche prawdy ale szkoła jeszcze się trzyma rolę jurka pełni teraz na zmianę Zocha i Tazo.czy ktoś słyszal żeby nie wolno było zwalniać partnerki lub partnera na próbe poloneza to jak my się mamy go nauczyć a tym bardziej że próby mamy od tygodnia a inne roczniki zaczynały od początku pażdziernika mając studniowke w lutym lub jego połowie a my nie dość że póżno zaczeliśmy to studniówke mamy 14.01.2006r. a jak by tego było mało to zrobili nam jeszcze próbne matury 15,16,19 grudnia i kiedy my mamy się go nauczyć.chyba że Zoch zatańczy w pierwszej parze z Tazem i poprowadzą każdą klase wtedy by się wykazali i alwtedy by był niezły cyrk lepszy od tych co pokazuje telewizja. pozdro dla wszystkich uczniów i absolwętów ZSE LIPINY !!!...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25494,26153414,26153414,ZSE_Lipiny.html


Temat: kONKURS "CZYSTY LAS"
kONKURS "CZYSTY LAS" Mam przyjemność poinformować,iż Centralna Komisja IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "CZYSTY LAS" w kategorii "Sprzątanie lasu - młodzież" przyznała ZSE w Lipinach I nagrodę w kwocie 10 000 zł tpl.org.pl/pokaz.php?id_k=43&id_sub=63&wyswietl=3 Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 28 października 2008 roku w Sali Senatu w Rektoracie SGGW w Warszawie. Do tego konkursu uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lipinach przystąpili w roku szkolnym 2007/2008. Przypomnę ,że braliśmy również udział w tym konkursie w roku szkolnym 2006/2007 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=25494&w=64868408&a=64868408 Odbył się on pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Lasu. Akcją były objęte tereny leśne w sołectwach: Lipiny , Odrzywół, Ossa ,Wysokin, Wandzinów.Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wykazali się dużą aktywnością w realizacji założeń podjętej akcji. W terminie marzec -czerwiec 2008 usunięto ponad 60 m3 zanieczyszczeń. Składamy serdeczne podziękowania Wójtowi oraz pracownikom Urzędu gminy za pomoc w zorganizowaniu ogólnoszkolnej akcji oraz wsparcie finansowe. Ponadto wyrażamy wdzięczność Nadleśnictwu Przysucha za pozytywną opinię i współpracę.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25494,86115707,86115707,kONKURS_CZYSTY_LAS_.html


Temat: kONKURS "CZYSTY LAS"
Brawo! Gratulacje dla ZSE LIPINY! się chce czytać takie miłe wiadomości. I musimy ten trud docenić nie wywożąc śmieci do lasu. Ale pewnie to tylko moje i jeszcze innych marzenia. Chociaż, im więcej się będzie o tym mówić, to może wzrośnie świadomość i w przyszłości będą jakieś pozytywne efekty.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25494,86115707,86115707,kONKURS_CZYSTY_LAS_.html


Temat: życie nocne w Odtrzywole
życie nocne w Odtrzywole Panowie : Dyrektor ZSE Lipiny , Policjant z ul. Warszawskiej i P. Nowak Z Australii, i nie tylko , czy Panowie wiecie co wasze dzieci robią nocą czym się zajmują jak umilają mieszkańcom życie. Czy naprawdę nie można coś z tym zrobić. JA rozumiem że noc jest od spania ale kontrola nad mieszkańcami waszych rodzin też jakaś powinna być, czy wam dają na mocny sen że zasypiacie a synowie w rejs? Może kiedyś za dużą dawkę dostaniecie i się nigdy nie obudzicie. Historie lubią się powtarzać. Wybryk ostatniej nocy nie pozostanie bez reakcji. Proszę zapytać swoich synów czym się zajmowali tej nocy. tylko niech powiedzą prawdę. Najprawdopodobniej zamalują wam dobrze oczy. Ale bądźcie czujni czas nadchodzi. I na nich też przyszedł czas. Nie sztuka mieć ale trzeba coś dać tym dzieciom, żeby wiedziały jak szanować innych mienie i spokój, szczególnie nocą.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25494,86137180,86137180,zycie_nocne_w_Odtrzywole.html


Temat: Sezon Ogórkowy
Cieszę się Przemek, że jesteś ambitny człowiek bo takich w gminie potrzeba. Jak będziesz startował na wójta w dalszej przyszłości to postaram się być twoim kontrkandydatem. Ale to chyba jeszcze troszkę potrwa, prawda? PS. Nie porównuj się do słabych, porównuj się zawsze do najlepszych a będziesz widział ile Ci jeszcze brakuje do celu. Jak dla mnie w rankingu na najaktywniejszych radnych jesteś w pierwszej trójce. Pierwsze miejsce: Przewodniczący czyli profesor z Lipin, drugie: jego uczeń ze szkoły ZSE Lipiny, no i Ty jako 2 uczeń. Mam nadzieje, że nie poprzestaniesz na pochwałach a przede wszystkim zawsze będziesz liczył się z głosem mieszkańców. PS. Z tym „ministrantem” to dobrze wiecie o co chodzi a udajecie głąbów. ...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25494,64650992,64650992,Sezon_Ogorkowy.html


Temat: Sezon Ogórkowy
<prywaciarz2> napisał • Re: Sezon Ogórkowy prywaciarz2 29.06.07, 10:47 + odpowiedz >Cieszę się Przemek, że jesteś ambitny człowiek bo takich w gminie potrzeba. >Jak będziesz startował na wójta w dalszej przyszłości to postaram się być >twoim kontrkandydatem. Ale to chyba jeszcze troszkę potrwa, prawda? >PS. Nie porównuj się do słabych, porównuj się zawsze do najlepszych a będziesz >widział ile Ci jeszcze brakuje do celu. Jak dla mnie w rankingu na >najaktywniejszych radnych jesteś w pierwszej trójce. Pierwsze miejsce: >Przewodniczący czyli profesor z Lipin, drugie: jego uczeń ze szkoły ZSE >Lipiny, no i Ty jako 2 uczeń. Mam nadzieje, że nie poprzestaniesz na >pochwałach a przede wszystkim zawsze będziesz liczył się z głosem mieszkańców. >PS. Z tym „ministrantem” to dobrze wiecie o co chodzi a udajecie głąbów. Witaj <prywaciarz2> W zwiazku z w/w twoim postem mam następujące pytania: - czy prowadzisz również ranking "najmniejaktywnych" radnych? - jeśli tak, to podaj też pierwszą trójkę - ponieważ domyślam się, że to o mnie jako o radnym napisałeś "drugie: jego uczeń ze szkoły ZSE >Lipiny",napisz (oczywiście jak zechcesz) co powinienem zrobić aby być "pierwsze miejsce" - )) (hahahaha) Pozdrawiam - (nemne)
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25494,64650992,64650992,Sezon_Ogorkowy.html


Temat: ZSE Lipiny
ZSE Lipiny czy warto do ZSE w Lipinach?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25494,26153414,26153414,ZSE_Lipiny.html


Temat: ZSE Lipiny
RE ZSE LIPiny dzięki <nemne> za pochwałę. Tak poprostu myślę
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25494,26153414,26153414,ZSE_Lipiny.html


Temat: ZSE Lipiny
Skończyłem Lipiny lat temu naście, studiowałem, ale było ciężko.Szkoła robi sie zaściankowa.Coraz niższy poziom, coraz mniej ma do zaproponowania dla młodzieży, uczy w niej kto chce lub kto ma znajomości....To juz nie ten sam ZSE Lipiny. Wielka szkoda....
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25494,26153414,26153414,ZSE_Lipiny.html


Temat: MIESZKAŃCY ODZRZYWOŁU!
Witam <nemne>. Odrzywół to takze moja mała ojczyzna,tu żyłem i się wychowywałem... Przyszło mi uciekać do miasta za wykształceniem i patrząc z innej perspektywy na naszą mieścine mocno się zastanawiam czy swoją przyszłość planować tutaj. Przykro stwierdzić ale niestety nie widze tu żadnych perspektyw dla siebie... Owszem chęci są - to się chwali - ale co z tego wychodzi każdy widzi... Nic nie da się zmienić w przeciągu chwili, dni, miesięcy. Potrzeba do tego lat pracy z młodymi by zmienić ich mentalność, nastawienie do życia. Praca z młodymi powinna zaczynać się już w domach rodzinnych, lecz jak tu wychowywać skoro się nie umie?? Brak zainteresowania dziećmi. Przez kogo zostalo wychowane pokolenie przed nami?? Otóż nie przez swoich rodziców lecz przez SPOŁECZEŃSTWO I MILICJE OBYWATELSKĄ.Im rodzice nie poświęcali zbyt wiele czasu i dlatego oni nie widzą w takiej potrzeby obecnie(z chlubnymi wyjątkami którzy dbają o swoje pociechy by nie wyrosły na skurw...) Owszem mamy wolność ale zachłysneliśmy się nią i ta wolność przeradza się w samowole... Kolejnym miejscem do wychowania młodzierzy jest szkoła, lecz jak tu nie pałać nienawiścią do niej, gdy widzi się osoby niekompetentne w roli nauczyciela(nie mówie o wszystkich, bo wiem że jest kilku dobrych pedagogów w Odrzywole).Kolejny etap naszej drogi do dorosłości to liceum.W naszej okolicy jest kilka szkół tego poziomu. Lipiny, Nowe Miasto, Przysucha to najczęściej wybierane. Nie chce i nie moge oceniać poziomu nauczania i kompetencji nauczycielskich, mogę ocenić jedynie poprzez obecnych absolwentów.Kto wyrwał się z naszej gminy ten w większosci studiuje, uczy się dalej, zdobywa wykształcenie.. W ZSE Lipiny są tylko chlubne wyjątki, ktorzy kształcą się dalej. Ta reszta - dla których ukończenie Lipin było wielkim wyzwaniem,którzy bardzo "chcieli" i "starali się" ukończyć dla których nawet uczęszczanie na zajęcia było zbyt ciężkie - w 80% pozostanie w Odrzywole. Pytanie <co z tym zrobić by tak nie było, by młodzi kształcili się> jest pyteniem na które nie ma prostej odpowiedzi. Potrzeba lat pracy nad społeczeństwem, by coś z tym zrobić... Praca potrzebna jest też dla starszych osób, którzy też mają swoje rodziny, dzieci do wychowania i wykarmienia, którym należy się godne życie ale też należy się im coś więcej od życia. Dlaczego nie umiemy wykorzystać np. środków unijnych dla tych celów,by stworzyć nowe miejsca pracy. Najważniejszy jest pomysł. Czy ktokolwiek ma pomysł na działanie?? Dzierżawa gruntów dla inwestorów,może czasowe zwolnienia z podatków, może iakieś inne sztuczki(oczywiście legalne) by przyciągnąc kogokolwiek kto da prace miejscowym ludziom.. Potrzebna jest radykalna zmiana ale czy zmiana Ekipy Trzymającej Władze coś pomoże?? Możliwe, ale czas pokaże. Ciesze się że ktoś wreszcie powiedział "NIE - TAK DALEJ BYĆ NIE MOŻE" lecz co dalej?? Nie miałemi nie mam zamiaru aby w mojej wypowiedzi odczytana była jakakolwiek złośliwość przeciwko komukolwiek. Pozdrawiam
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25494,37705279,37705279,MIESZKANCY_ODZRZYWOLU_.htmlAll right reserved.
© Radwar's portal